Znamy Mistrza Polski Przedsiębiorców!

Tegoroczna edycja była już siódmym turniejem przedsiębiorców, sześć poprzednich zawodów rozgrywanych było w Ostrowie Wielkopolskim. DGCS OPEN zorganizowany był w Hotelu BOSS * we Warszawie, formuła turnieju  przybrała  zupełnie nowy charakter. Zagrali sami przedsiębiorcy, nie było wysokich nagród finansowych, grano o prestiż, a turniej miał wyjątkowo integracyjno-biznesowy charakter.

Na starcie zawodów stanęło 40 szachistów. W tym gronie mieliśmy zwycięzcę pierwszej edycji DGCS OPEN 2008 – mistrza międzynarodowego Jacka Bielczyka. Zagrali również politycy i wielcy sympatycy królewskiej gry – Andrzej Dera oraz Tadeusz Cymański. Mieliśmy też trzech przedsiębiorców, którzy wystąpili we wszystkich sześciu dotychczasowych edycjach mistrzostw – Paweł Dudziński (Ostrów Wlkp.), Paweł Flis (Łódź) oraz Andrzej Czyż (Wschowa). Zawody trwały ponad 5 godzin.

Zawody otworzył Dariusz Puchalski prezes DGCS S.A wraz z Andrzejem Derą i prezesem PZSzach Tomaszem Delegą. Wielkopolski Związek Szachowy reprezentował Adam Wojcieszak. Zaproszeni goście podkreślali i gratulowali firmie DGCS S.A zaangażowania jakie wkłada w rozwój branżowych Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach. Obsługę sędziowską sprawowali: sędzia główny Magdalena Judek (Warszawa) oraz Krzysztof Derecki (Leszno), sędzia rundowy który rozstrzygał wszystkie do tej pory rozegrane turnieje DGCS OPEN. Organizacją zawodów od strony szachowej zajęła się Szkoła szachowa SzachMistrz oraz klub szachowy KTS Kalisz.

Faworytem zawodów byli mistrzowie Michał Luch, Dominik Pędzich, Mirosław Sarwiński, Grzegorz Protaziuk oraz Jacek Bielczyk.

Cały czas w czołówce zawodów znajdowali się Paweł Dudziński oraz Jacek Bielczyk. Po niespodziewanej porażce w 1 rundzie, do czołówki musiał dobijać się jeden z faworytów Michał Luch. Ku zdziwieniu kibiców Maciej Sroczyński objął samodzielne prowadzenie, a wygrane w 6 i 7 rundzie umocniły debiutanta na fotelu lidera. W szerokiej czołówce po 7 rundach byli: Grzegorz Protaziuk, Mirosław Sarwiński, Paweł Dudziński, Michał Luch i Piotr Gasik. W przedostatniej rundzie Maciej Sroczyński spotkał się z pierwszym numerem startowym Michałem Luchem. Pojedynek ten zakończył się remisem. Dzięki korzystnym wynikom w pozostałych partiach, okazało się że już na rundę przed końcem Maciej Sroczyński został zwycięzcą a tym samym VII Mistrzem Polski Przedsiębiorców DGCS OPEN.

Nie mogłem temu uwierzyć, planowałem perfekcyjnie przygotować zawody, ale że uda się je przy okazji wygrać. W życiu bym o tym nie pomyślał!. Jak do tego doszło? Myślę, że adrenalinę, która z reguły idzie w organizacje zawodów przelałem na szachownice, przy okazji nie robiłem grubszych błędów, widziałem taktyczne okazje i do tego grałem szybko, zagrałem dobre zawody, oto była moja recepta na sukces – opowiadał tuż po zakończeniu turnieju Mistrz Polski Przedsiębiorców w Szachach.

DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach – wyniki:

1. Maciej Sroczyński (SZKOŁA SZACHOWA SZACHMISTRZ KALISZ)
2. Grzegorz Protaziuk (PRO-INF WARSZAWA)
3. Mirosław Sarwiński (BAMISA SOCHACZEW)
4. Michał Luch (CHESS SCHOOL OF IM MICHAL LUCH WARSZAWA)
5. Andrzej Pulu (KUBERA KANCELARIA PRAWA KATOWICE)
6. Paweł Dudziński (CENTRUM SZACHOWE SKOCZEK OSTRÓW WLKP.)
7. Dominik Pędzich (SYLDOM STĘSZEW)
8. Tomasz Delega (DELEGA ITM WARSZAWA)
9. Piotr Gasik (USŁUGI TURYSTYCZNE WARSZAWA)
10. Grzegorz Ograbek (PIG FARMER Warszawa)

DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach – wyniki

Startowało 40 zawodników.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Dla najlepszej dziesiątki przypadły puchary oraz dodatkowo dla zwycięzcy puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Po turnieju wszyscy grający zostali zaproszeni na uroczysty bankiet z okazji organizacji DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców. Po tylu latach rozgrywania turniejów przedsiębiorców, zawiązały się nowe znajomości, dlatego była to dobra okazja do rozmów nie tylko szachowych.

Bankiet otworzyli Dariusz Puchalski (DGCS S.A.), Tomasz Delega (Prezes PZSzach) oraz Adam Dzwonkowski (PZSzach). Zaprezentowano nową publikacje szachowo-biznesową “Strategia 64 pół w biznesie”. Autorzy książki Puchalski i Delega opowiedzieli dlaczego powstała i skąd się wziął pomysł na taką pozycje.

Dariusz Puchalski zaprosił już na kolejną edycję DGCS OPEN, która odbędzie się w 2016 roku. Do zobaczenia!

Zobacz galerię zdjęć.