Tytuły Mistrzów Polski Przedsiębiorców w szachach DGCS Open 2021 rozdane

XIII edycja wyjątkowego turnieju szachowego DGCS Open 2021 dla Przedsiębiorców już za nami.
20 listopada w kaliskim hotelu Hampton by Hilton odbył się uroczysty finał dla 16 zawodników, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, w których zagrała blisko setka przedsiębiorców z całej Polski.

Nowością turnieju było rozegranie turnieju finałowego szachami Fichera. Na wszystkich szachownicach przed każdą rundą losowaną była jedna z 960 możliwych pozycji do ustawienia. Następnie zawodnicy mieli 60 sekund na szybkie ułożenie strategii na początkowe wyprowadzenie figur.  Każda z rund grana była tempem 10 minut plus 3 sekundy za każdy ruch.

Rywalizacja była pełna emocji w obu grupach – bursztynowej – dla przedsiębiorców z rankingiem 1000-1800 oraz diamentowej – dla przedsiębiorców, których ranking w PZSzach jest wyższy niż 1800. Ostateczne wyniki i tytuły na podium rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie.

Grupa Diamentowa 1000-1800
1. Mateusz Kołosowski (Wrocław)
2. Paweł Dudziński (Warszawa)
3. Wojciech Przybylski (Runowo)
Grupa Bursztynowa
1. Marcin Ruszkiewicz (Gdańsk)
2. Bartłomiej Jarosz (Warszawa)
3. Paweł Koza (Katowice)
szachy2

 

Kaliskie zawody zostały wysoko oceniane przez obserwującego je osobiście Łukasza Turleja (na zdjęciu) wiceprezydenta  Międzynarodowej Federacji  Szachowej (FIDE):

Łukasz Turneja

„Myślę, że to jest bardzo wyjątkowe wydarzenie. Przecież utrzymanie przez tyle kolejnych lat tak prestiżowych zawodów nie jest łatwym zadaniem, a organizatorzy tutaj robią to na bardzo dobrym poziomie, co widzimy na sali gry jak i też w trakcie poprzednich edycji. Nie we wszystkich krajach udaje się takie turnieje rozgrywać. To jest impreza, o której słychać także poza granicami Polski – powiedział dla Życia Kalisza Łukasz Turleja

 

Sponsorem i pomysłodawcą turnieju jest Grupa DGCS. Turniej przeprowadziła Szkoła Szachowa SzachMistrz Kalisz. Podziękowanie dla Auto Partner Garcarek – Mercedes Benz

Źródło: zyciekalisza.pl, szachmistrz.pl/

Wynik: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4186/ i http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4187/