Dziękujemy za udział w VIII Mistrzostwach Polski Przedsiębiorców w Szachach

W pięknych okolicznościach przyrody, w wyjątkowym miejscu jakim jest Pałac Bagatela odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach DGCS Open. Turniej otworzyli znakomici goście, a wśród nich Andrzej Dera – Sekretarz Stanu RP, Tomasz Ławniczak – poseł na Sejm, Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski  oraz Tomasz Kolinka i Miron Bryła – przedstawiciele Grupy DGCS – głównego sponsora turnieju.

O miano szachowego mistrza walczyło 30 przedsiębiorców, w tym prezesi, dyrektorzy i członkowie zarządów firm z całej Polski. Obecne były takie osoby, które towarzyszą turniejowi od samego początku DGCS Open. We wszystkich ośmiu edycjach wzięli udział: Paweł Dudziński, Paweł Flis, Andrzej Czyż. Tylko jedną edycje opuścił Marcin Orzechowski . W zawodach wziął również udział Jarosław Marciniak , który był jednym z współtwórców turnieju. Wszystkie te osoby zostały w sposób szczególny wyróżnione przez Prezesa DGCS S.A Dariusza Puchalskiego, otrzymując „Złote zaproszenia” jako wyraz wdzięczności za zaangażowanie i udział w dotychczasowych turniejach.

Mistrzem Polski Przedsiębiorców 2016r. został Paweł Dudziński, drugie miejsce wywalczył Jacek Bielczyk, na trzecim miejscu podium stanął Rafał Łobejko. Zwycięzcy oraz wszyscy gracze otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju (m.in. singlemalt.pl, Techland, Auto Partner J. i A. Garcarek).

Tegoroczne Mistrzostwa to nie tylko turniej to również okazja do spotkania się miłośników gry w szachy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W tym roku zapewniliśmy wiele niesamowitych atrakcji , jedną z nich był pokaz gry na ślepo czterokrotnego mistrza Polski Mateusza Bartela. Rozegrał on jednocześnie trzy partie nie patrząc na szachownice. Przeciwnikami reprezentanta Polski byli uczestnicy DGCS Open – VIII Mistrzostw Polski Przedsiębiorców: Witold Stoltman, Andrzej Dera oraz Jarosław Marciniak. Bartel wygrał wszystkie partie, a największy opór stawił olimpijczykowi – Andrzej Dera.

Zgodnie z zapowiadaną agendą uczestnicy mieli okazję posłuchać utalentowanej wokalistki Anity Musiał z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz zespołu muzyki dawnej Effascinato znanego m.in. z udziału w programie Mam Talent.

Podczas Mistrzostw odbył się konkurs wizytówkowy, w którym do wygrania były vouchery na weekendowy wyjazd dla dwóch osób do spa oraz auto zatankowane do pełna na weekend ufundowane przez Auto Centrum Lis z Kalisza.

Niewątpliwą gratką była możliwość kosztowania wyjątkowo aromatycznej, świeżo palonej kawy serwowanej przez właściciela palarni kawy i kawiarni Port Coffe.

 

Niezmiernie cieszymy się , iż DGCS Open zgromadził liczne grono gości, którzy postanowili kibicować szachistom podczas rozgrywek. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się jazdy próbne autami marki Mercedes oraz Hyundai, a także wykład Romana Bratka (Bratek Consulting) pt.: „Zarządzanie informacją w budowie strategii firmy”.

Już teraz w imieniu Grupy DGCS zapraszamy na kolejną edycję Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach DGCS Open 2017.

 

 


———— WYNIKI ————


 

Na pełną relację zapraszamy wkrótce.