„Strategia 64 pól w biznesie”

„Strategia 64 pól w biznesie”

Autorzy książki: Tomasz Delega i Dariusz Puchalski – wieloletni praktycy w biznesie, z zamiłowania szachiści, podjęli próbę wskazania analogii w tych dwóch dziedzinach. Temat jak szachy łączą się z biznesem poruszano już wielokrotnie, jednak tylko w książce „Strategia 64 pól w biznesie” znajdziecie Państwo praktyczne zestawienie tych dwóch spójnych światów.

Zdajemy sobie sprawę z pewnej niedogodności, która jest wynikiem przyjętej koncepcji książki. Szachiści mogą uznać fragmenty dotyczące gry w szachy za zbyt oczywiste, przedsiębiorcy mogą mieć analogiczne uwagi dotyczące fragmentów biznesowych. Nasza książka nie jest gotową receptą na sukces w biznesie. Tak jak nie można zostać mistrzem szachowym tylko czytając książki o szachach. Tak, aby przyswoić efektywnie procesu budowania i wrażania strategii w firmie trzeba to po prostu robić. Pokazujemy Wam Drodzy Czytelnicy pole gry. Dostarczamy wiedzy, jak się na tym polu poruszać, ale aby opanować tę sztukę musicie zacząć wykorzystywać nabytą wiedzę na co dzień we własnych firmach.

Tomasz Sielicki w słowie wstępnym:

„Kluczowe dla sukcesów w biznesie jest wyciąganie wniosków z porażek, a jednocześnie patrzenie w przyszłość: kolejne przetargi, innowacyjne projekty, nowe inicjatywy. Na pewno wielu czytelników zetknęło się z dwoma typowymi zachowaniami prowadzących biznes. Jeśli nie umieli się podnieść po porażce, ciągle ją przeżywali, a przede wszystkim zbyt późno zaakceptowali, że to porażka. Utracili pewność siebie, środki finansowe i energię, która jest niezbędna żeby się odbudować. Inni natomiast natychmiast zapominali o porażce, ale na tyle skutecznie, że nie wyciągali żadnych wniosków i..popełniali ponownie te same błędy. Ich kariera trwała, ale była sinusoidą. Gdyby tylko byli szachistami, to takich błędów na pewno by nie popełnili. Analiza błędów i użycie doświadczeń w przyszłych partiach. Analiza błędów i użycie doświadczeń w przyszłych partiach, to chleb powszedni szachisty z ambicjami. Po przeczytaniu tej książki będzie to chyba dla każdego oczywiste. Porażka jest elementem „ learning curve”, bez którego trudno wyobrazić sobie postęp w jakiejkolwiek dziedzinie…”


Aby wygrać, musicie zagrać! – Dariusz Puchalski, prezes zarządu firmy DGCS S.A., która w
tym roku po raz VIII będzie organizowała DGCS Open – Puchar Przedsiębiorców w szachach.

Chcesz wiedzieć więcej? Zamów książkę pod numerem telefonu 509-680-690 lub e-mailowo: info@dgcsnet.pl, podając adres do wysyłki.

 

Akademia Innowacyjnego Biznesu

Akademia Innowacyjnego Biznesu

6 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyło się szkolenie skierowane do wielkopolskich przedsiębiorców i ich pracowników, służące stałemu podnoszeniu poziomu wiedzy i umiejętności oraz dostosowaniu kwalifikacji pracowników do potrzeb regionalnej gospodarki. Inspiracją wykładu stała się książka „Strategia 64 pól w biznesie” autorstwa Tomasza Delegi – Prezesa Polskiego Związku Szachowego, http://delegaitm.pl/ oraz Dariusza Puchalskiego – Prezesa Zarządu DGCS S.A.

 

Podczas w/w szkolenia omówione zostały zagadnienia:

1. Pomyśl zanim zaczniesz – przygotowanie do partii szachowej, a przygotowanie

do biznesu, cel w szachach i biznesie, analiza wstępna i szczegółowa, technika SWOT, strategia i taktyka w szachach i biznesie, błękitny ocean, misja i wizja firmy, centrum szachownicy i centrum biznesu, SMART.

2. Pierwsze posunięcia – debiut w szachach i biznesie, podstawowe reguły i odstępstwa

od nich, konkurencja w szachach i biznesie, „negocjacje” z przeciwnikiem, blef, gra na ślepo, przyczółki rynkowe, strategia judo, wejście na rynek, algorytmy i pętle, cechy dobrego planu, elastyczność w szachach i biznesie.

3. Kolejne posunięcia – gra środkowa w szachach i biznesie, ocena sytuacji, poświęcenie

w szachach i biznesie, zarządzanie czasem, techniki optymalizacji, efektywność w biznesie, plany i plany awaryjne, monitorowanie ryzyka, praca w zespole, controlling, strategiczna karta wyników.

4. Zbieramy owoce – końcówka w szachach i biznesie, wykorzystanie pamięci, typowe schematy i rozwiązania, zugzwang, ocena działań, podsumowanie projektu, gromadzenie danych, i wprowadzanie korekt.

5. I co dalej – analiza i samodoskonalenie w szachach i biznesie, forma i kondycja fizyczna, aktualizacja strategii w biznesie, przyczyny porażki, źródła sukcesów, redefinicja celów, planowanie zmian w szachach i biznesie, wnioski na przyszłość.