Szachowe Drogi do Niepodległości z Pawłem Dudzińskim

W wyjątkowym roku 2018, kiedy świętujemy 100 lat niepodległości naszego kraju, jubileusz uczcimy wyjątkową prelekcją:
“Szachowe drogi do niepodległości 1914-1918” w wykonaniu Pana Pawła Dudzińskiego – szachisty i działacza na rzecz rozwoju szachów w Polsce.

Walka o wolność Ojczyzny, towarzyszące jej wzniosłe hasła, ale także codzienność pełna trosk, nie zniszczyły w naszych rodakach miłości do królewskiej gry. W ubiegłym stuleciu, gdy gra w szachy była rozrywką, której oddawali się dorośli i dzieci, grano zarówno w więzieniach, domach, jak i na spotkaniach towarzyskich.

Popularność rozgrywek szachowych sprawiła, że wyłoniło się wielu geniuszy, których do dzisiaj podziwiamy i staramy się naśladować. To właśnie na lata 1914-1918 przypada życie i seria sukcesów wielkich postaci, takich jak: Akiwa Rubinstein i Aleksander Flamberg. Skupieni wokół warszawskiego środowiska szachowego, brali udział w organizowanych turniejach i wygrywali je. O interesujących rozgrywkach usłyszymy więcej podczas prelekcji wygłoszonej na inauguracji turnieju X edycji DGCS Open 2018.

niepodległośćDudziński

Szachy to gra strategiczna, dlatego tak bardzo sprzyja środowisku biznesowemu, gdzie sztuką i wyznacznikiem sukcesu jest przewidzenie kilku kroków naprzód. Czy królewska gra, jaką są szachy, także miała wpływ na życie i decyzje wybitnego polityka, żołnierza i działacza politycznego tamtych czasów – marszałka Józefa Piłsudskiego?

Zapraszamy na wykład Pawła Dudzińskiego w dniu X edycji DGCS Open 2018, który odpowie na to pytanie wyczerpująco…

Dodatkowo wszystkich uczestników zapraszamy na “Polskie Jadło” z okazji jubileuszu 10-lecia turnieju DGCS OPEN oraz obchodu „100-lecia Odzyskania Niepodległości w Polsce”.

Centrum Biznesowe „Info” Portal Ludzi Sukcesu